Data publikacji w serwisie:

Absolwenci UAM opowiadają o swoich sukcesach

"Kto mi dał skrzydła?” to cykl spotkań z absolwentkami i absolwentami Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, którzy odnieśli sukces m.in. dzięki studiom na UAM. 29 kwietnia o godzinie 18:00 bedzie mozna obejrzeć kolejne spotkanie z tego cyklu.

Tym razem gościem będzie Justyna Guziak, absolwentka filologii polskiej (rocznik 1998), polonistka, nauczycielka języka polskiego jako obcego, współtwórczyni wydziałowego czasopisma „Pro-Arte” i autorka książki „Koczownica”. Od 2004 roku wykładała na wielu uniwersytetach, m.in. w Polsce, Uzbekistanie, Mongolii, Gruzji, Tajlandii czy w Indiach. Prowadziła warsztaty metodyczne dla nauczycieli polonijnych z Czech, Francji, Litwy, Niemiec i Ukrainy, warsztaty nauczania kreatywnego dla polonijnych nauczycieli języka polskiego na Ukrainie oraz Polish School of Randwick w Sydney.

W 2020 roku Justyna Guziak opublikowała książkę „Koczownica”, którą opisuje jako: „Dwadzieścia dwie rozpieszczone słońcem historie z Azji. Z ukochanych Indii, z Tajlandii, Uzbekistanu, Mongolii, Gruzji, Indonezji i kilku innych miejsc mocy. To zapis podróży tej geograficznej, ale też metafizycznej. Bo właśnie tym dla mnie jest koczowniczy tryb życia – pełną przygód drogą w nieznane, ku doświadczeniu, by odkrywać kolejne warstwy prawdy o świecie, by dotrzeć do brzegów czasu i granic przestrzeni”.

Spotkanie odbędzie się na wydziałowym kanale YouTube.

Zapraszamy do udziału!