Data publikacji w serwisie:

Akademickie Mistrzostwa Polski w szermierce już w sobotę

Medaliści 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej i aktualni medaliści Mistrzostw Polski znaleźli się na listach startowych Akademickich Mistrzostw Polski w szermierce, które odbędą się w sobotę w hali sportowej UAM w Poznaniu.

W turniejach floretu, szabli i szpady udział wezmą 132 zawodniczki i zawodnicy z 32 uczelni wyższych. Zawodnicy rywalizować będą od godz. 11 w hali sportowej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu przy ul. Zagajnikowej 9.

Impreza po raz pierwszy w historii zaliczana będzie do punktacji generalnej cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Wprawdzie szermierze rywalizowali w Poznaniu już przed rokiem, ale ich wyniki nie były wliczane do klasyfikacji. W tym roku poznański turniej będzie dla wielu zawodników próbą generalną przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się 18 maja.

Na listach startowych znalazło się sporo znanych nazwisk. W turnieju florecistek wystartuje m.in. brązowa drużynowa medalistka z Tajpej, Julia Chrzanowska, na co dzień studentka UAM.

program

Głównymi organizatorami AMP w szermierce są KU AZS UAM Poznań oraz Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu UAM Poznań. Organizację imprezy współfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym jest Grupa LOTOS S.A. Poznańską imprezę wsparły Urząd Miasta Poznania i Dom Wydawniczy REBIS.

fot. Łukasz Woźny