Apel Prezydium KRASP

Drogie Studentki i Doktorantki, Drodzy Studenci i Doktoranci, Wspólnoto Akademicka,

w tym niepewnym i burzliwym czasie, jako rektorzy Waszych uczelni, jesteśmy z Wami i dla Was.

Widzimy Wasze oburzenie, rozumiemy jego przyczyny, ale prosimy, uważajcie na siebie!

Wierzymy,  że  przyjdzie  czas  na  rozmowy,  debaty,  wypracowanie  i  wdrażanie najlepszych rozwiązań. Potrafimy w środowisku akademickim to robić w sposób bezpieczny - ponad podziałami politycznymi - wzmacniając wspólnotę i szukając odpowiedzi na dzisiejsze i przyszłe pytania.

Możecie liczyć na nasze wsparcie! Dzisiaj chcemy przede wszystkim wyrazić swoją troskę o Was. Dlatego apelujemy: korzystając ze  swoich obywatelskich praw zachowujcie się bezpiecznie i godnie. Pamiętajcie też o zdrowiu swoim i swoich Bliskich w czasie niezwykle niebezpiecznie rozwijającej się pandemii.

Uczestnicy nadzwyczajnego posiedzenia

Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich