Data publikacji w serwisie:

BESTStudentCAMP 2019 już za nami…

W dniach od 18-24 września czternastu najlepszych studentów naszej uczelni miało okazję wyjechać do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Gułtowach i wziąć udział w Szkole Letniej UAM -  BESTStudentCAMP 2019.

Tegoroczny program Szkoły Letniej UAM oferował uczestnikom nie tylko wykłady i zajęcia warsztatowe, ale również wypełniony został licznymi wydarzeniami kulturalnych. BESTStudenci przez tydzień mieli okazję uczestniczyć w rozwijających zajęciach prowadzonych przez świetną kadrę naszego Uniwersytetu, ale nie tylko. Szkołę Letnią rozpoczęły zajęcia integracyjne, które pozwoliły tegorocznym uczestnikom otworzyć się i były pierwszą okazją do nawiązania znajomości. Siedmiodniowy program zawierał między innymi warsztaty pozwalające nabyć umiejętności efektywnego myślenia i działania. Studenci dowiedzieli się także, w jaki sposób mogą stać się widocznymi w sieci naukowcami, przeszli pierwsze szlify w obszarze angielskiego języka naukowego, dowiedzieli się wiele o prawie autorskim, zagranicznej mobilności studenckiej oraz o sposobach aplikowania o granty i stypendia. Uczestnicy poznali także zasady etykiety akademickiej, dowiedzieli się jak kształtować wizerunek zawodowy w oparciu o brzmienie głosu, a podczas warsztatów terenowych poznawali owoce tropikalne oraz tajemnice polskich drzew. Gościem specjalnym tegorocznej edycji BESTStudentCAMP był prof. Sebastian Wieczorek – wybitny absolwentem UAM, profesor University College Cork in Ireland, który opowiadał o swojej drodze naukowej i chętnie udzielał rad młodym naukowcom, będącym na samym początku swojej kariery. Dopełnieniem warstwy naukowej BESTStudentCAMP były wieczorne programy kulturalne, obejmujące koncerty zespołu Paranoid Mind, Trio Jazz Band oraz koncert skrzypcowy.

W ramach atrakcji studenci wyjechali  na wycieczkę do Wrocławia, której program  zawierał między innymi zwiedzanie Hydropolis, spacer po Uniwersytecie Wrocławskim w towarzystwie JM Rektora prof. dr hab. Adama Jezierskiego oraz Prorektora prof. dr hab. Ryszarda Cacha.

BESTStudenci UAM wyjeżdżali z Gułtów bardzo zadowoleni, pełni naukowego zapału i oczywiście bogatsi o wspomnienia i nowe przyjaźnie.

Należy podkreślić, że podczas całego trwania Szkoły Letniej naszym studentom towarzyszyli zarówno Prorektor UAM ds. kształcenia, prof. Beata Mikołajczyk oraz Prorektor UAM ds. nauki i współpracy międzynarodowej, prof. Ryszard Naskręcki, którzy są „dobrymi duchami” programu BESTStudent.