Data publikacji w serwisie:

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla studentów z Ukrainy – projekt Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej

W ramach projektu „Strefa komfortu PSRP” Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej uruchomił bezpłatną pomoc psychologiczną dla studentów z Ukrainy. Profesjonalna pomoc psychologiczna udzielana jest w języku ukraińskim.

W ramach projektu „Strefa komfortu PSRP” istnieje możliwość skorzystania z indywidualnej, bezpłatnej rozmowy online z psychoterapeutami. Na rozmowę indywidualną w ramach teledyżuru psychoterapeutycznego każdy ze specjalistów ma zaplanowane 30 minut. Jest to rozmowa, podczas której specjalista udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania oraz wskaże potrzebne informacje. Przykładowy zakres pomocy to niepokój o bliskich, problemy ze snem czy też sposoby radzenia sobie z lękiem.

Projekt realizowany jest w ramach zadania zleconego przez Ministra Edukacji i Nauki, stąd porady psychologiczne mają charakter bezpłatny. Pomoc udzielana jest w języku ukraińskim.

Więcej informacji na temat pomocy psychologicznej znajduje się na stronie internetowej: https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/ua/ oraz na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.