Data publikacji w serwisie:

Do Ogrodu Botanicznego przez cały rok

Jesienna aura nie zachęca do spacerów? Widocznie ich trasa nie wiodła jeszcze przez Ogród Botaniczny UAM! To miejsce, do którego wstęp jest bezpłatny przez cały rok, w dodatku uhonorowane wieloma nagrodami. We wrześniu Botanik odznaczono medalem z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w Wielkopolsce.

Miniony rok obfitował w wyróżnienia dla Ogrodu Botanicznego, placówka otrzymała także medal z okazji 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Warto podkreślić, że podczas każdej „Majówki w Botaniku” w Ogrodzie stacjonuje krwiobus – mobilny punkt do poboru krwi. Współpraca z PCK to nie jedyna działalność charytatywna Ogrodu. Botanik został także wyróżniony dyplomem za wspieranie XVIII Szlachetnej Paczki. Placówce przyznano również medal z okazji 70-lecia Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Ogród jest przestrzenią spotkań kulturalnych i wydarzeń artystycznych, a przede wszystkim jednym z bardziej lubianych i najczęściej odwiedzanych parków w Poznaniu. To właśnie w OB UAM organizowane są biegi „Botaniczna Piątka”, a o udanej współpracy świadczą otrzymywane przez Dyrekcję Ogrodu od organizatorów po każdym biegu medale. Doceniany od lat Ogród Botaniczny po raz piąty otrzymał wyróżnienie od TripAdvisor za pochlebne opinie od zwiedzających. Dodatkowo TripAdvisor przyznał Ogrodowi Botanicznemu UAM w Poznaniu wyróżnienie za 5 kolejnych lat niezmiennie wysokich ocen od podróżnych.

Skąd zachwyt spacerujących? Ogród Botaniczny posiada udokumentowane zbiory roślinne, służące celom naukowym, dydaktycznym i edukacyjnym, przedstawione w działach tematycznych wraz z Alpinarium oraz zespołem szklarni. W centralnej części parku mieści się Pawilon Ekspozycyjno-Dydaktyczny, a w pobliżu zabytkowy, drewniany Pawilon Letni. To idealne miejsce do odwiedzin nie tylko wiosną czy latem. Także teraz spragnieni kontaktu z przyrodą mogą odwiedzić Ogród Botaniczny przy ul. Dąbrowskiego 165.

Z bogatej oferty obejmującej wykłady, prelekcje, kursy, warsztaty, zajęcia terenowe i ścieżki edukacyjne mogą skorzystać miłośnicy przyrody i ogrodnictwa, dzieci oraz uczniowie. Prowadzona jest dydaktyka uniwersytecka, a obecne zadania naukowe koncentrują się na ochronie gatunków zagrożonych i ginących.

Fot. Ogród Botaniczny (medal)

Fot. Adrian Wykrota

Kontakt

Agnieszka Książkiewicz

61 829 4048