Data publikacji w serwisie:

Drużyna piłkarska UAM najlepsza na mistrzostwach

Reprezentacja UAM w piłce nożnej kobiet zdobyła tytuł mistrza w Akademickich Mistrzostwach Polski. W finale pokonała drużynę Uniwersytetu Gdańskiego 1:0.

Dziewczyny wykazały się doskonałą formą podczas pierwszych Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet. Finał turnieju odbył się w Szczecinie. Zespół UAM z Poznania wygrał wszystkie mecze, nie tracąc podczas turnieju w Szczecinie ani jednego gola

W zespole UAM gra zawodniczka, która została wyróżniona za pracę indywidualną podczas rozgrywek. Dominika Dewicka, otrzymała nagrodę dla najlepszej bramkarki.

Na podium bok reprezentacji UAM stanęli: Uniwersytet Gdański oraz Uniwersytet Szczeciński.

Piłkarki rozgrywały mecze na boisku o wymiarach 60 x 40 m. Pojedynki trwały 50 minut i były podzielone na dwie połowy. Jeden skład liczył 7 osób. Nie było przepisu o spalonym, a liczba zmian w trakcie gry była nieograniczona.