Erasmus Student Network UAM Poznań ma już 20 lat!

Erasmus Student Network (ESN) jest jednym z największych międzynarodowych stowarzyszeń studenckich. Organizacja powstała ponad 30 lat temu i obecnie działa przy ponad 1000 uczelniach wyższych z ponad 40 krajów, zrzeszając 15000 wolontariuszy i wolontariuszek. W miniony weekend, 22-24 marca 2024 r., swoje 20-lecie obchodziła sekcja Erasmus Student Network na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W ramach obchodów na Wydziale Prawa i Administracji UAM odbyła się konferencja – Spotkanie Delegatów Związku Stowarzyszeń ESN Polska, której organizatorem było ESN UAM Poznań. Udział w wydarzeniu wzięły osoby reprezentujące wszystkie stowarzyszenia ESN w Polsce (z 29 uniwersytetów). Uczestnicy rozmawiali o bieżących pracach i projektach ESN Polska oraz wymieniali się dobrymi praktykami nt. działalności na rzecz umiędzynarodowienia uczelni.

Sobotni wieczór uświetniła Gala 20-lecia ESN UAM Poznań w Sali Lubrańskiego w Collegium Minus, w której uczestniczyło ponad 100 osób.

Polub stronę ESM UAM Poznań na Facebooku, by być na bieżąco!

Fot. Przemysław Stanula, Łukasz Gdak