Futsalistki UAM na podium Akademickich Mistrzostw Polski

Zawodniczki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zdobyły srebrny medal  Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu!

W decydującym o złotym medalu meczu turnieju kobiet, po dogrywce i rzutach karnych (6:5), zawodniczki UAM zajęły drugie miejsce ustępując minimalnie drużynie z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

- Jesteśmy zadowolone z tego, co udało się osiągnąć. Zwłaszcza druga połowa pokazała nasze ogromne zaangażowanie i ambicje. Pechowo straciliśmy bramkę na kilkanaście sekund przed końcem spotkania i w rzutach karnych była już loteria. Jestem dumna z naszej drużyny – czujemy się zwycięzcami tego finału – mówiła po meczu Alicja Busza z UAM Poznań, która otrzymała tytuł MVP zawodów, czyli została najlepszą zawodniczką.

Srebrne medalistki UAM to: Dominika Dewicka, Małgorzata Ładniak, Aleksandra Jankowska, Katarzyna Gozdek, Alicja Zając, Patrycja Falborska, Alicja Busza, Laura Czudzińska, Anastasia Zastela, Krystyna Cywińska, Andżelika Dąbek, Marta Kosiorek

Więcej o drużynie UAM można znaleźć na stronie: http://futsalistki-uam.pl/

Fot. Paweł Skraba