Data wydarzenia:

Geograficzna i kulturowa różnorodność Gruzji – wykład w Oddziale Poznańskim Polskiego Towarzystwa Geograficznego

Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Geograficznego zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 14 marca o godz. 17:00 w sali nr 3 w Collegium Geographicum (ul. Bogumiła Krygowskiego 10). W programie prelekcja prof. Małgorzaty Mazurek i dr. Cezarego Mądrego zainspirowana warsztatami geograficznymi Oddziału Poznańskiego PTG pt. Geograficzna i kulturowa różnorodność Gruzji.

Położenie Gruzji między Morzem Czarnym a tzw. Wielkim i Małym Kaukazem, styczność z kulturami Europy i Azji oraz uwarunkowania historyczne sprawiły, że państwo to charakteryzuje się bardzo bogatym zróżnicowaniem warunków przyrodniczych i społeczno-kulturowych.

Podczas spotkania przedstawione zostaną zagadnienia związane z geo- i bioróżnorodnością środowiska przyrodniczego Gruzji, a także jej zróżnicowaniem społeczno-gospodarczym i kulturowym. Poruszone zostaną także kwestie zmian jakie zaszły w tym kraju w ostatnich latach.

Po prelekcji odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej "Pomiędzy kontynentami", której autorem jest dr Sławomir Tobis.

Informacje dostępne także na stronie: http://ptg.amu.edu.pl/

Serdecznie zapraszamy!