Data wydarzenia:

Gra miejska „Gdzie od lat kwitnie nauka” na 100-lecie Uniwersytetu

Z okazji setnej rocznicy powołania Uniwersytetu Poznańskiego, akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu zaprasza do wzięcia udziału w akademickiej grze miejskiej „Gdzie od lat kwitnie nauka”!

Miasto nasze jest dziś widownią świetnych uroczystości odbywających się z powodu otwarcia uniwersytetu […]. Na to, by powstać mógł uniwersytet, musiała dopiero w pył runąć wraża potęga pruska, musiała przyjść do głosu rodzima ludność nasza, musieli Polacy ująć w dłonie ster rządów, jako naturalni gospodarze tego kraju”

„Dziennik Poznański”, 1919, nr 106

Chcielibyście spojrzeć na Poznań nieco inaczej niż na co dzień? Jeśli tak, to zapraszamy do zabawy, która pozwoli poznać życie i tradycje akademickiego Poznania. Miasto stanie się planszą do gry, gdzie podążać będziemy i odkryjemy ślady dawnego Uniwersytetu Poznańskiego oraz obecnych uczelni wyższych: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego. Trasa poprowadzi nas przez miejsca związane z uczelnią, profesorami, studentami czy wydarzeniami związanymi z uczelnią. Wędrując pomiędzy Placem Adama Mickiewicza, a Placem Wolności będziemy mogli bliżej poznać historię, miejsca, twórców uczelni, zasłużonych profesorów, osiągnięcia, a także mało znane wydarzenia z życia akademickiego miasta. Na trasie czekają do rozwiązania zadania, zagadki, łamigłówki nawiązujące do konkretnych miejsc, wydarzeń oraz spotkania z tajemniczymi postaciami.

Kilka szczegółów:

  • Gra Miejska odbędzie się w poniedziałek, 15.04.2019 w godzinach 10.00-15.00.
  • Miejsce – początek i koniec Plac Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Uczestnicy – grupy 5-10 osobowe. Obowiązują zapisy – poprzez formularz
  • Czas trwania – 1,5-2h
  • Dobra rada – pomóc może odrobina wiedzy, bystra obserwacja i spostrzegawczość
  • Organizator – Studenckie Koło Naukowe Sekcja Geograficzno-Krajoznawcza AWF Poznań.

Wszystkie osoby/grupy zainteresowane szczegółowymi informacjami prosimy o kontakt.

Zapisy do 12.04.2019 włącznie, poprzez formularz (skan/zdjęcie wypełnionego i podpisanego formularza proszę wysłać na adres: muzeum@amu.edu.pl) po zaakceptowaniu regulaminu.

Organizator zastrzega sobie prawo do przyjmowania zgłoszeń w dniu trwania gry, w przypadku wolnych miejsc.

Udział w grze jest bezpłatny.