Kamil Idzikowski w programie „Translatorium”

Kamil Idzikowski, student Wydziału Neofilologii, został laureatem prestiżowego programu mentoringowego „Translatorium”.

„Translatorium” to program mentoringowy, adresowany do osób zainteresowanych tłumaczeniem literatury, które mają na swoim koncie nie więcej niż jeden opublikowany przekład dzieła literackiego. Od stycznia do sierpnia 2022 r. każda z zakwalifikowanych osób będzie pracować nad przekładem pod okiem tłumaczy o uznanym dorobku, cieszących się wielkim autorytetem w środowisku.

Wśród młodych tłumaczy języka niemieckiego, którzy zgłosili chęć udziału w programie, laureatem został Kamil Idzikowski, student II roku studiów magisterskich na kierunku Tłumaczenie ustne na Wydziale Neofilologii UAM.

Laureat przez najbliższe miesiące będzie doskonalił swoje umiejętności w zakresie przekładu literackiego pod okiem wybitnej tłumaczki, Małgorzaty Łukasiewicz.

Serdecznie gratulujemy!

Organizatorami programu mentoringowego „Translatorium” są KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Centrum Badań Przekładoznawczych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury.