Data wydarzenia: -

Konkurs projakościowy prorektora UAM ds. kształcenia na studenckie inicjatywy podnoszące jakość kształcenia

Szanowne Studentki i Szanowni Studenci,

uprzejmie informuję o rozpisaniu pierwszego konkursu projakościowego Prorektora UAM ds. kształcenia na studenckie inicjatywy podnoszące jakość kształcenia.

Tegoroczna, pierwsza edycja nie będzie posiadała tematu przewodniego, tym samym wydziałowe społeczności studenckie otrzymują swobodę w zgłaszaniu swoich propozycji na najbardziej potrzebne z punktu widzenia studentów inicjatywy, związane z podnoszeniem jakości kształcenia. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu tworzą w równej mierze nauczyciele i studenci, którzy dzielą współodpowiedzialność za jakość kształcenia w naszej Alma Mater. Zaktywizowanie studentów poprzez włączanie ich w prace nad jakością kształcenia ma na celu podkreślenie i wskazanie, iż działania projakościowe powinny być podejmowane nie tylko dla studentów, ale co ważniejsze ze studentami.

Chciałabym zaprosić Państwa do udziału w konkursie na  studenckie inicjatywy podnoszące jakość kształcenia.

Konkurs przeprowadzony zostanie w oparciu o poniżej zamieszczone zasady:

1. Celem konkursu jest wyłonienie 3 najlepszych inicjatyw studenckich, mających na celu podnoszenie jakości kształcenia z perspektywy studenta.
  2. Powołana zostanie komisja, która oceni nadesłane projekty.
  3. Rada Samorządu Studenckiego każdego wydziału może zgłosić do konkursu jeden projekt.
  4. W konkursie rozpatrywane będą wyłącznie propozycje studenckich działań projakościowych, nierealizowanych do tej pory w jednostce.
  5. Nagrody w konkursie, w łącznej kwocie do 21 000 PLN, przewidziane są na dofinansowanie wdrożenia trzech najlepszych projektów.
  6. Dokumentacja projektu musi zawierać:
    • opis proponowanych działań i oczekiwanych rezultatów,
    • harmonogram działań (UWAGA - termin realizacji projektu do końca II semestru roku akademickiego 2018 - 2019),
    • kosztorys.
  7. Wnioski powinny być przesłane przez rady samorządów studenckich w formie elektronicznej na adres: brjk@amu.edu.pl do dnia 30 listopada 2018 r.
  8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 20 grudnia 2018 r.
  9. Regulamin konkursu dostępny jest w Biurze Rady ds. Jakości Kształcenia.

Prorektor

Prof. UAM dr hab. Beata Mikołajczyk

Nazwa Data
Plik umieścił(a)