Data publikacji w serwisie:

Życie Uniwersyteckie na marzec

Wydanie marcowe Życia Uniwersyteckiego otwieramy relacją z wydarzenia dotyczącego niezwykłej postaci związanej z UAM od 1963 roku. Jest nią prof. UAM Hanna Suchocka, była premier rządu, ambasador w Watykanie, przewodnicząca Komisji Weneckiej, naukowiec.

Czy można zostać doktorem bez magistra? Można. Takich osób jest w Polsce bardzo niewiele. Z tym większą przyjemnością prezentujemy dr Katarzynę Pydzińską-Białek z Wydziału Fizyki.

Na naszych łamach dr Aleksandra Bocheńska i prof. Przemysław Wojtaszek odnoszą się do nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce i nie są wobec niej bezkrytyczni, a prof. UAM Michał Klichowski zapowiada rozpoczęcie szkoleń dotyczących zasad udostępniania danych badawczych na UAM.

Zachęcamy też do lektury rozmowy z prof. Markiem Kwiekiem, który opowiada o globalnej nauce i globalnych naukowcach. Gośćmi najnowszego wydania „Życia” są również między innymi: dr Anna Olejnik z Centrum Zaawansowanych Technologii UAM, prof. Andrzej Sakson z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, prof. Tomasz Jasiński z Wydziału Historii i Karolina Domagalska-Nowak, przewodnicząca komitetu programowo-organizacyjnego III Forum Administracji, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem na naszej uczelni.

To tylko niektóre z tematów. Zapraszamy do pobrania numeru:

Życie Uniwersyteckie nr 3/2023

Okładka marcowego wydania Życia Uniwersyteckiego. Na okładce prof. UAM Hanna Suchocka.

Pobierz najnowszy numer