Masz w sobie duszę innowatora i zarazem posiadasz innowacyjny pomysł biznesowy, który chcesz rozwijać? Już dzisiaj zgłoś się do udziału w projekcie „Laboratorium Innowatora – Strefa Kreatywnych Pomysłów”!
Dla kogo?
Celem projektu jest realizacja profesjonalnego programu mentoringowego, w ramach którego Operator (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu) oferuje kompleksowe wsparcie kierowane do indywidualnych innowatorów (Pomysłodawców) z terytorium całej Polski zainteresowanych rozwijaniem innowacyjnych produktów lub usług, a następnie założeniem na tej podstawie działalności gospodarczej typu startup.
Pomysłodawca to osoba fizyczna (lub zespół osób fizycznych), która posiada prawa do zgłaszanego do udziału w Projekcie pomysłu biznesowego (jest jego właścicielem) i nie narusza praw osób trzecich. W przypadku gdy pomysł biznesowy jest własnością kilku osób fizycznych wszyscy właściciele uczestniczą w Projekcie lub Pomysłodawca posiada zgodę/upoważnienie pozostałych współwłaścicieli pomysłu do wystąpienia w Projekcie. Pomysłodawca to osoba pełnoletnia o pełnej zdolności do czynności prawnej.
Co możesz zyskać dzięki udziałowi w projekcie „Laboratorium Innowatora – Strefa Kreatywnych Pomysłów”?
Innowatorzy otrzymują możliwość uczestnictwa w bezpłatnym programie mentoringowym. W jego ramach wyselekcjonowani Pomysłodawcy pod okiem doświadczonych Mentorów i Ekspertów KIS-naukowców prowadzić będą prace nad rozwojem modelu biznesowego swojego Pomysłu biznesowego. Otrzymają oni doradztwo IPR, technologiczne, marketingowe i biznesowe. Ponadto jednym z dostępnych dla nich narzędzi będzie możliwość zaprojektowania i wykonania prototypu rozwijanego rozwiązania (MVP), korzystając w tym celu ze wsparcia w postaci pakietu dostępnych usług o równowartości 50 000,00 PLN. Stworzony prototyp pozwoli zademonstrować założenia pomysłu klientom bądź potencjalnym inwestorom, np. podczas organizowanego na zakończenie udziału w projekcie dedykowanego wydarzenia – DemoDay.
Pamiętaj – założenie działalności typu startup nie jest wymogiem udziału w projekcie „Laboratorium Innowatora – Strefa Kreatywnych Pomysłów”. Natomiast uczestnictwo w nim ma pomóc Ci przetestować i zweryfikować Twój Pomysł biznesowy oraz stworzyć dla niego optymalny model biznesowy, tak aby w przyszłości ułatwiło Ci to podjęcie decyzji o rozpoczęciu prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Nabór Wniosków inkubacyjnych – jak wygląda?
Rozpoczęcie Naboru zgłoszeń do udziału w projekcie miało miejsce 06 września 2024 roku. Sam Nabór podzielony został na cztery kolejno następujące po sobie rundy, a jego zakończenie przewidywane jest na dzień 30 kwietnia 2026 roku. W celu zapewnienia udziału w projekcie Pomysłodawcom z terytorium całej Polski udostępniono możliwość składania aplikacji konkursowych z wykorzystaniem dedykowanego Wniosku inkubacyjnego za pośrednictwem zróżnicowanych kanałów, takich jak:
- modułu składania aplikacji online na stronie internetowej projektu – https://labinn.pl/zglos-pomysl/,
- poczty e-mail,
- poczty tradycyjnej,
- osobiście w Biurze projektu w Poznaniu.
InfoDay
Zapraszamy także do udziału w InfoDay – cyklu webinarów i spotkań stacjonarnych, w czasie których dowiesz się wszystkiego co konieczne, aby wziąć udział w projekcie!
- Na czym polega projekt i jakie są zasady udziału w nim?
- Jak prawidłowo wypełnić i złożyć Wniosek inkubacyjny?
- Jak wygląda harmonogram realizacji projektu?
- Co możesz zyskać, biorąc udział w projekcie?
Sprawdź, kiedy odbędzie się najbliższy InfoDay – https://labinn.pl/wydarzenie/infoday-dowiedz-sie-wiecej/
Projekt pn. „Laboratorium Innowatora – Strefa Kreatywnych Pomysłów” realizowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, Priorytet II. Środowisko sprzyjające innowacjom, Działanie 2.27 Laboratorium Innowatora zgodnie z umową o dofinansowanie nr FENG.02.27-IP.02-0020/23-00. Całkowity koszt realizacji Projektu wynosi 7 143 671,70 zł, w tym kwota dofinansowania z Funduszy Europejskich wynosi 6 787 144,10 zł. Rolę Instytucji Pośredniczącej pełni Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy 00-834), przy ul. Pańskiej 81/83.