Nagroda dla chóru z Wydziału Artystyczno-Pedagogicznego w Kaliszu

Chór Wydziału Artystyczno-Pedagogicznego w Kaliszu pod dyrekcją dr Beaty Szymańskiej zdobył nagrodę Złote Pasmo i zajął pierwsze miejsce w kategorii Chórów Kameralnych XXV Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Prevezie w Grecji.

Konkurs odbywał się w dniach 4-7 lipca 2019, a zmagania chórów oceniało jury w skałdzie: Ambroz Copi – Słowenia, Teodora Pawloviych – Bułgaria, Graeme Langager – Kanada, John Fitzpatrick – Irlandia, Klaus – Jugen Etzold – Niemcy, Katerina Vassilikou – Grecja, Kostis Konstantaras – Grecja, Marco Antonio Garcia de Paz – Hiszpania.

Oprócz nagrody i pierwszego miejsca, chór WPiA UAM wziął udział, obok chórów z USA, Indonezji, Izraela, Słowacji i innych, w koncertach w ramach XXXVII Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w Prevezie.