Data publikacji w serwisie:

Nagroda Popularyzator Nauki 2018 dla koła z UAM

Koło Miłośników Języka Papillon z UAM zostało laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2018, organizowanego przez serwis Nauka w Polsce i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wyniki 14. edycji konkursu ogłoszono 7 stycznia 2019 roku w Warszawie podczas gali, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik. W uroczystości wzięli udział m.in. wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz wiceprezes Polskiej Agencji Prasowej Łukasz Świerżewski.

Kapituła konkursu przyznała nagrody w sześciu kategoriach: naukowiec, animator, instytucja, zespół, media oraz nagroda główna.

Działające przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Koło Miłośników Języka Papillon zostało laureatem nagrody w kategorii zespół. Działania koła naukowego Papilon koncentrują się wokół poszerzania świadomości społeczeństwa na temat funkcjonowania osób głuchych w Polsce. Członkowie koła zajmują się kwestią osób z niepełnosprawnością słuchu w polskim społeczeństwie, językiem migowym oraz oddziaływaniem języka polskiego na znaki.

Więcej o działaniach koła można dowiedzieć się z profilu na Facebook'u.

W konkursie Popularyzator Nauki nagradzane są osoby i instytucje dzielące się swoją wiedzą z osobami niezwiązanymi ze środowiskiem akademickim i odsłaniające przed nimi tajemnice współczesnej nauki. Cechy dobrego popularyzatora, to jak zauważono podczas gali, rzetelność, wiedza, dobre wyczucie czasu i umiejętność pociągnięcia za sobą odbiorców. Konkurs Popularyzator Nauki jest organizowany od 2005 r. Do rozstrzygniętej właśnie edycji zgłosiła się rekordowa liczba 140 kandydatów.

Fot. Koło Naukowe Papilon