Data publikacji w serwisie:

Najlepsi studenci I edycji BESTStudentGRANT zaprezentowali wyniki swoich badań

W środę, 23 stycznia, w Sali Senatu UAM siedmiu laureatów I edycji BESTStudentGRANT, zaprezentowało wyniki swoich pierwszych prac badawczych. Przedstawionym prezentacjom towarzyszyła dyskusja.

Laureaci m.in. ocenili tendencje w projektowaniu współczesnych muzeów historycznych, poddali analizie poezję lingwistyczną kobiet, badali język kibiców, przeanalizowali wizerunek instytucji w filmach animowanych, sprawdzali jak dokładnie można przewidzieć globalną pogodę przy pomocy sieci neuronowych. Uczestnicy seminarium dzięki młodym badaczom dowiedzieli się także jak niepozorna roślina glistnik jaskółcze ziele, może stać się antidotum na HPV oraz jak wyglądało życie na Śląsku 235 mln lat temu.

Prorektor UAM ds. kształcenia, prof. Beata Mikołajczyk na koniec seminarium pogratulowała młodym naukowcom i poinformowała, że 3 najlepsze projekty zostaną wyróżnione. Szczegóły już pod koniec lutego.

Lista laureatów, uczestników seminarium

Maja Górczak (filmoznawstwo i kultura mediów), prezentacja pt. "Przyszłość w służbie przeszłości - ocena tendencji w projektowaniu współczesnych muzeów historycznych".

Iga Skrzypczak (filologia polska) prezentacja pt. „Poezja lingwistyczna pisana przez kobiety”.

Michalina Krakowiak (biotechnologia) prezentacja pt. "Proteomiczna analiza soku mlecznego z rośliny glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium majus L.) zakażonej wirusem".

Maksymilian Wojtas (technologie komputerowe) prezentacja pt. "Przewidywanie pogody za pomocą sieci neuronowych."

Piotr Rozwalak (geologia) prezentacja pt. "Życie na Śląsku - 235 mln lat temu"

Michał Rudzik (filologia germańska) prezentacja pt. „Aktualizacja perspektywy na piłkę nożną - metafory martwe i żywe w użyciu kibiców niemieckich i polskich”.

Piotr Ostrowski (filologia romańska) prezentacja pt.  "Prawo w filmach animowanych".