Obchody Światowego Dnia Logiki

14.01.2020 roku na Wydziale Filozoficznym UAM będzie obchodzony Światowy Dzień Logiki. Święto to ustanowiono w 2019 roku przez UNESCO. Do wspólnego świętowania zaprasza Rada Samorządu Studentów Wydziału Filozoficznego.

Dr Katarzyna Gan-Krzywoszyńska wygłosi wykład pt. „Logika lub wojna – o dwóch relacjach między ludźmi”, który jest efektem jej wspólnej pracy wraz z prof. UAM dr. hab. Piotrem Leśniewskim.

Wystąpienie będzie skupiać się na polskich źródłach oraz inspiracjach awangardowych i rewolucyjnych projektów w zakresie szeroko rozumianej logiki, kładąc przy tym szczególny nacisk na jej rolę w kształtowaniu takiego typu racjonalności, którą wiążemy z postawą sprzyjającą dialogowi.

Wydarzenie odbędzie się 14 stycznia 2020 r. o godz. 13.15. Organizatorzy zapraszają do sali 312A w budynku D (Kampus Ogrody).

Wstęp wolny.