Opowiadania fantastyczne o UAM już w sprzedaży

Z okazji 100 rocznicy powstania Uniwersytetu Poznańskiego ogłoszony został konkurs na najlepsze opowiadanie fantastyczne, którego fabuła nawiązywała do obchodzonego jubileuszu. Zbiór opowiadań zatytułowany "AMU.NET.100" właśnie pojawił się w sprzedaży: zwycięskie prace pojawiły się w szóstym wydaniu antologii "Poznań Fantastyczny".

Tematyka opowiadania musiała być związana z szeroko rozumianą fantastyką oraz nawiązywać do 100. rocznicy utworzenia uniwersytetu w Poznaniu, zaś miejscem akcji miał być Poznań. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu objął patronat honorowy nad konkursem.

Najlepsze opowiadania wyłoniło Jury Konkursu w składzie: Joanna Jodełka (przewodnicząca), Joanna Gaca-Wyczółkowska, Katarzyna Kamińska, Joanna Pakuła, Aleksandra Kujawiak, Piotr Jaśkowiak, Rafał Kochanowicz, Remigiusz Koziński, Andrzej Sikorski.

Wydawnictwo Miejskie Posnania, które wydało zbiór, zachęca do lektury: "Przed Wami 14 niesamowitych opowiadań, szalonych, śmiesznych i strasznych. Demony, duchy, podróże w czasie, post-apokalipsa, światy równoległe, historia alternatywna, Adam Mickiewicz jakiego nie znacie, dziwni naukowcy i jeszcze dziwniejsze zwierzęta. A to wszystko na szacownej, stuletniej poznańskiej uczelni. Antologię otwiera zwyciężczyni tej edycji konkursu - Barbara Sarbian Zwierzatryk opowiadaniem "Do Demona!" Autorem okładki oraz ilustracji jest Mariusz.Kula.Art".

Książka jest już do kupienia w sklepie internetowym Wydawnictwa oraz w Centrum Informacji Kulturalnej Poznań, a także w poznańskich księgarniach.

Zdjęcie: Wydawnictwo Miejskie Posnania