Data publikacji w serwisie:

Podkasty Biblioteki Uniwersyteckiej

Biblioteka Uniwersytecka wraz z Fundacją Naukową Floriana Znanieckiego przygotowują wspólnie audycje dotyczące najsłynniejszego polskiego socjologa, które każdy może ściągnąć na telefon i odsłuchać w dowolnym momencie. Prace prowadzone są w ramach projektu „Podkasty dla Wikipedii".

Dotychczas powstały trzy odcinki:

  1. Główne założenia teorii Floriana Znanieckiego - przedstawiają dr Jacek Kubera, dr Łukasz Skoczylas, mgr Piotr Luczys oraz Borys Kozielski.            
  2. Florian Znaniecki - Chłop polski w Europie i Ameryce - Dlaczego nad ostatnimi tomami „Chłopa polskiego” Znaniecki i Thomas pracowali w pokojach hotelowych Nowego Jorku? Jak wyglądało życie 350-tys. społeczności polskiej i jej relacje z innymi imigrantami w Chicago? Co ciekawego można wyczytać w listach krążących między ziemiami polskimi a Stanami Zjednoczonymi na początku XX w.? Opowiada Piotr Luczys, absolwent studiów doktoranckich Instytut Socjologii UAM
  3. Florian Znaniecki - okres poznański - Dlaczego Florian Znaniecki znalazł się w Poznaniu? Gdzie mieszkał, wykładał i jak przyczynił się do rozwoju polskiej socjologii w poznańskim okresie swej działalności? Czym zajmowała się jego żona Eileen Markley? Na te i inne pytania odpowiada dr Łukasz Skoczylas z Instytut Socjologii UAM.

Audycje ilustrują hasło „Florian Znaniecki” w Wikipedii.

Inne podkasty powiązane z UAM to:

  1. Historia Powstania Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu
  2. Uniwersytet Ziem Zachodnich

Zachęcamy do pobrania plików i odsłuchania w wolnej chwili. Wystarczy zainstalowany dowolny program do podkastów w telefonie lub Spotify. Audycje można odsłuchać także bezpośrednio z komputera.