Jesteś studentką/studentem? Wypełnij ankietę i weź udział w badaniu relacji pomiędzy pandemią a doświadczaniem i organizacją czasu przez osoby studiujące. Badania prowadzi Joanna Marcinkowska, studentka Wydziału Socjologii UAM.
W pierwszych miesiącach pandemii SARS-CoV-2 (podczas tzw. „pierwszej fali pandemii”) prowadzono wiele badań na temat zmian, które nastąpiły w wyniku jej wybuchu w życiu przedstawicieli różnych grup społecznych. Badanie te rzadko jednak obejmowały osoby studiujące, to w jaki sposób dostosowywały się do nowej, pandemicznej sytuacji. Jednym z ważniejszych aspektów tej ostatniej było to, iż okazała się ona, wbrew naszym przewidywaniom, zjawiskiem długotrwałym, wymuszając rekonstrukcję ram naszej codzienności.
Jednym z aspektów tego procesu był zmieniając się stosunek wobec czasu, sposobów jego organizacji i doświadczania. Ponieważ zniknęły zewnętrzne, społeczne rytmy nadające życiu regularności, osoby studiujące podczas kolejnych „fal” pandemii musiały podjąć próbę odbudowania ram czasowych organizujących ich codzienność.
W jaki sposób proces ten przebiegał? Czy był on realizowany w wielu wariantach? Jakimi metodami posługiwano się próbując organizować czas? Jakie były skutki tych działań? To tylko nieliczne pytania, na które autorzy przedsięwzięcia próbują odpowiedzieć realizując badanie.
Zapraszamy do udziału w badaniu wszystkie osoby obecnie studiujące, które rozpoczęły studia I stopnia przed rokiem akademickim 2020/2021 lub rozpoczęły studia II stopnia w roku akademickim 2020/2021.
Kliknij i wypełnij ankietę: https://pandemia-a-czas.webankieta.pl/