Poznańska Letnia Szkoła Żywej Łaciny i Greki

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Poznańskiej Letniej Szkoły Żywej Łaciny i Greki (Schola Aestiva Posnaniensis MMXIX). Zajęcia będą odbywać się codziennie w dniach 29 lipca – 11 sierpnia 2019 r. na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, w Instytucie Filologii Klasycznej (ul. Fredry 10, Poznań).

Zajęcia z języka łacińskiego będą odbywać się z wykorzystaniem metody bezpośredniej, na 5 lub 6 poziomach zaawansowania (w godzinach 10:00-14:30):

• Tirones I – zajęcia przeznaczone dla osób, które nigdy nie uczyły się łaciny (będziemy realizować cap. I-X podręcznika Familia Romana);
  • Tirones II – zajęcia przeznaczone dla osób, które poznały już podstawy łaciny (będziemy realizować cap. X-XX podręcznika Familia Romana);
  • Tirones III – będą realizować rozdziały XX-XXX podręcznika Familia Romana;
  • Tirones IV – będą realizować rozdziały XXX-XXXV podręcznika Familia Romana – jeśli zbierze się taka grupa;
  • Tirones provectiores – grupa dla osób średniozaawansowanych;
  • Veterani – zajęcia dla osób z zaawansowaną znajomością języka łacińskiego.

Podczas zajęć wykorzystamy także fragmenty najnowszego podręcznika FORUM: http://www.polisjerusalem.org/forum-speaking-latin

Zajęcia z greki będą odbywać się na trzech poziomach zaawansowania (w godzinach 15:00-18:30):

• Tirones – zajęcia przeznaczone dla osób, które nigdy nie uczyły się greki;
  • Tirones medii – zajęcia przeznaczone dla osób, które uczyły się greki, ale nie mówią i nie czytają biegle w tym języku bez słownika;
  • Veterani – zajęcia przeznaczone dla osób z zaawansowaną znajomością starożytnej greki.

W tym roku zajęcia poprowadzą m.in. Martinus Freundorfer, Caecilia Koch, Anna Rogowska, Elżbieta Górka, Marcin Loch, Rogelio Toledo, Rodrigo Portela Sanchez, Roberto Salazar i inni.

Dla uczestników organizujemy nocleg w akademiku Jowita (ul. Zwierzyniecka 7; http://dsjowita.home.amu.edu.pl, pokoje dwuosobowe w standardzie studenckim) – opłata za pierwszą dobę 48,60 zł, za kolejne 21,60 zł. Wyżywienie we własnym zakresie.

Opłata za uczestnictwo to 200 zł (dla studentów UAM kurs jest bezpłatny).