Data publikacji w serwisie:

Pracowite wakacje studentów z koła misjologicznego

Studenci z Akademickiego Koła Misjologicznego im. dr Wandy Błeńskiej (AKM) pracowicie spędzili wakację. Zachęcamy do przeczytania przygotowanej relacji z pobytu w Kazachstanie, Ghanie i Jerozolimie.

Doświadczenia misyjne AKM w okresie wakacyjnym 2019 r.

Okres wakacji dla studenta to czas odpoczynku, relaksu i nabrania siły do kolejnych celów. Niektórzy spędzili ten sezon na doświadczeniach misyjnych. Co to takiego? Doświadczenie misyjne, czyli posmakowanie życia na misji. Studenci z Akademickiego Koła Misjologicznego im. dr Wandy Błeńskiej (AKM) zostali posłani przez Archidiecezję Poznańską, by doświadczyć życia w wielu misyjnych lokalizacjach. Obserwowali klimat, warunki i trudności związane z pracą na miejscu. Jest to ogromne poświęcenie, które misjonarze ofiarują potrzebującym.

W tym roku dotarliśmy do Kazachstanu, po raz 10. do Jerozolimy i aż do Ghany (poniżej zamieszczamy linki do blogów, gdzie można dowiedzieć się więcej o pracy wolontariuszy). Każda z ekip miała do wykonania zadania, pomagając misjonarzom, którzy służą od wielu lat na misji. Dziękujemy Władzom Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza za wsparcie i okazaną nam pomoc w realizacji dzieł AKM-u.

Linki do blogów:

Kazachstan 2019 (prace remontowe oraz półkolonie z dziećmi): https://akmkazachstan2019.blogspot.com/?m=1

Jerozolima 2019 (praca fizyczna na rzecz sierocińca Dom Pokoju): https://akmjerozolima2019.blogspot.com/?m=1

Ghana 2019 (animacja czasu dzieci i młodzieży):

http://akmghana2019.misja.info/

Dominika Romanowska

Akademickie Koło Misjologiczne im. dr Wandy Błeńskiej (AKM)