Data publikacji w serwisie:

Prof. Bela Bollobas gościem międzynarodowej konferencji "Uniwersytety w poszukiwaniu doskonałości"

Prof. Bela Bollobas będzie uczestnikiem międzynarodowej konferencji "Uniwersytety w poszukiwaniu doskonałości", która odbędzie się 6 maja 2019 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Prof. Bela Bollobas (ur. 03.08.1943 r. w Budapeszcie), dr honoris causa UAM (30.10.2013), uznawany jest za jednego z największych żyjących matematyków na świecie.

Wykładowca University of Cambridge (Wielka Brytania) oraz University of Memphis (USA), członek Fellow The Royal Society, członek zagraniczny Polskiej Akademii Nauk oraz wielu innych towarzystw naukowych.

Światowej sławy  specjalista w zakresie kombinatoryki, zwłaszcza teorii grafów, struktur losowych, teorii perkolacji, geometrii kombinatorycznej i innych działów matematyki dyskretnej. Zaliczany jest do grona naukowców, którzy stworzyli podwaliny działu współczesnej matematyki, a dziś wytyczają kierunki jego rozwoju.

Profesor Bollobas jest od kilkudziesięciu lat związany z grupą matematyków pracujących w Zakładzie Matematyki Dyskretnej Wydziału Matematyki i Informatyki UAM. Profesor jest również aktywnym członkiem Rady Redakcyjnej redagowanego na UAM, a wydawanego przez John Wiley and Sons w USA, czasopisma „Random Structures and Algorithms”. Profesor Bollobas jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie teorii grafów losowych – jego prace mają charakter przełomowy w zakresie wyników, idei i metod dowodowych. Opublikował ponad 430 artykułów i monografii oraz wypromował ponad 40 doktorów, wśród nich Timothy’ego Gowersa – medalistę Fieldsa

Weź udział w konferencji

fot. Gabriella Bollobás

Zobacz nagranie z uroczystości wręczenia doktoratu honoris causa UAM dla prof. Beli Bollobasa z 30.10.2013 r.