Data publikacji w serwisie:

Uniwersytety w poszukiwaniu doskonałości - konferencja naukowa z udziałem wybitnych naukowców

6 maja 2019 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa "Uniwersytety w poszukiwaniu doskonałości".

W konferencji, która odbywa się z okazji jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, wezmą udział wybitni naukowcy m.in. doktorzy honoris causa oraz rektorzy krajowych i zagranicznych uczelni.

Zapraszamy do udziału naukowców, pracowników, studentów, uczniów, nauczycieli i wszystkie zainteresowane osoby.

Wstęp wolny.

Zobacz dlaczego warto pojawić się na tym wydarzeniu - zaproszenie od prorektora ds. nauki i współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Ryszarda Naskręckiego

Program konferencji

8:15 - 10:00 kawa powitalna (Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1)

9:00 - 9:45 chrzest tulipana „Uniwersytet Poznański", wyhodowanego specjalnie z okazji jubileuszu (Sala Lubrańskiego Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1)

10:00 - 12:00 otwarcie konferencji, sesja I (Aula UAM, Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1)

Sesja I - Indywidualne wystąpienia doktorów honoris causa uczelni poznańskich

W tej części wybitne osobistości nauki opowiedzą o swojej drodze do doskonałości. Sesja będzie miała charakter dwujęzyczny (języki polski i angielski). Na sali obecny będzie tłumacz, który tłumaczył będzie symultanicznie wypowiedzi naukowców.

12:00 - 12:30 przerwa kawowa

12:30 - 14:00 gala wręczenia nagrody Fundacji UAM „Doskonałość w nauce - użyteczność w praktyce". Konkurs ogłoszony został w marcu 2019 i dedykowany był wszystkim tym, którzy w trakcie Dekady Jubileuszowej UAM 2009-2019, realizując swoje badania oraz działania naukowe o charakterze aplikacyjnym, chcieli przede wszystkim aktywnie i z pożytkiem społeczno-gospodarczym łączyć naukę z biznesem - dowiedz się więcej o konkursie

Występ artystyczny zespołu HAE-EO-HWA (Aula UAM, Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1).

14:00 - 15:00 przerwa

15:00 - 17:00

Sesja Il - Dyskusja panelowa z udziałem doktorów honoris causa (Aula Lubrańskiego, Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1).

W tej części  konferencji zadawać będzie można pytania naukowcom.

Zobacz podsumowanie konferencji