Data publikacji w serwisie:

Projektanci Innowacji PFR - warsztaty dla studentów z Design Thinking

Kreatywność jest jak jazda na rowerze – można się jej nauczyć. Podobnie jest z jedzeniem pałeczkami czy gotowaniem. Pod tymi hasłami Google i Polski Fundusz Rozwoju wspólnie uruchomili ogólnopolski projekt edukacyjny Projektanci Innowacji PFR. To cykl bezpłatnych warsztatów prowadzonych w polskich miastach, na których wykwalifikowani trenerzy uczą kreatywnego myślenia i tworzenia innowacyjnych pomysłów metodą design thinking.

Design thinking to usystematyzowany proces rozwoju pomysłu od początkowej idei do stworzenia prototypu. Tą metodą na co dzień posługują się przy tworzeniu innowacyjnych produktów pracownicy Google, którzy teraz podzielą się swoją wiedzą z uczestnikami warsztatów. Wykwalifikowani trenerzy pokażą, jak zidentyfikować realne problemy użytkowników, tworzyć radykalnie innowacyjne rozwiązania i testować stworzone koncepcje produktów i usług.

Bezpłatne warsztaty design thinking to tylko jeden z elementów całego programu Projektanci Innowacji PFR. Szkolenia, które odbędą się w tym roku i ich ocena przez uczestników pozwolą zaplanować kolejne działania wspierające kreatywność na skalę ogólnopolską.

Poznaj szczegóły programu lub aplikuj poprzez dedykowaną stronę internetową.