Data publikacji w serwisie:

Roczny Wolontariat w Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży po raz kolejny oferuje młodym osobom z Polski roczny wolontariat w biurze w Poczdamie. Wolontariat rozpoczyna się 1 września 2020 r. Czas nadsyłania zgłoszeń to 27 kwietnia 2020 roku.

Propozycja wolontariatu skierowana jest do osób między 18. a 26. rokiem życia, zainteresowanych pracą w międzynarodowej organizacji. Konieczna jest chociaż podstawowa znajomość języka niemieckiego.

Wolontariusze zostaną włączeni w bieżącą pracę referatu koordynacji Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży (projekty szkoleniowe, publikacje, imprezy publiczne, prace biurowe itd.). Możliwa będzie także realizacja własnego projektu. Wolontariat obejmuje 40 godzin tygodniowo (5x8h) przez 12 miesięcy.

Biuro PNWM znajduje się w Poczdamie. Przy okazji poznasz to miasto z wyjątkowymi zabytkami (np. park Sanssouci i bajkowa Aleksandrowka) oraz wielokulturowy, kolorowy Berlin, oddalony o zaledwie kilka stacji. Każdego dnia odbywają się tutaj koncerty i imprezy, a ogromna oferta dla studentów i młodych ludzi nie pozwala się nudzić.

Jako wolontariusz/wolontariuszka:

  • zamieszkasz w wyposażonym mieszkaniu gościnnym PNWM niedaleko biura,
  • będziesz mógł/mogła uczestniczyć w opłaconym przez PNWM kursie języka niemieckiego w Poczdamie lub Berlinie (zwrot kosztów dojazdów),
  • otrzymasz kieszonkowe w wysokości 450 euro oraz dofinansowanie do biletu na komunikację miejską,
  • będziesz miał/miała zapewnione ubezpieczenie,
  • będziesz również uczestniczyć w kilku seminariach dla wolontariuszy z różnych krajów, organizowanych przez stowarzyszenie „Initiative Christen für Europa (ICE) e.V.“ z Drezna;
  • pierwsze obowiązkowe seminarium wprowadzające (z kursem językowym) odbędzie się już w sierpniu.

Zobacz film promujący

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana to do 27 kwietnia 2020 roku prześlij na poniżej podany adres swoje CV oraz list motywacyjny (jedna strona A4), wpisując w tytule maila: Wolontariat Poczdam 2020-2021_imię i nazwisko.

Osoba do kontaktu:

Magdalena Zatylna
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
tel. +49 331 28479 40
e-mail: magdalena.zatylna@dpjw.or

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz szczegóły