Różnorodność kulturowa - wykłady i warsztaty

Zapraszamy do udziału w projekcie kierowanym do studentów oraz osób pracujących na 8 poznańskich uczelniach publicznych. "Różnorodność kulturowa" to cykl wydarzeń finansowanych przez Urząd Miasta Poznania.

W ramach projektu odbędą się wykłady oraz warsztaty, których celem będzie promocja różnorodności w aspekcie społecznym i ekonomicznym. W trakcie wydarzeń kształtowane będą postawy równościowe oraz otwartość na różnorodność wśród mieszkanek i mieszkańców Poznania. Projekt ma też zachęcić osoby z zagranicy do studiowania w Poznaniu oraz przyczynić się do promocji miasta jako wielokulturowej przestrzeni dla studentek i studentów z zagranicy oraz Polski. Pierwsze spotkanie poprowadzi dr Izabela Czerniejewska z UAM.

Inicjatywa powstała jako reakcja na to, co dzieje się aktualnie w przestrzeni publicznej – na ciągły wzrost agresji wobec osób pochodzących z zagranicy oraz aby promować pozytywne postawy otwartości i szacunku wobec różnorodności kulturowej w naszym społeczeństwie.

Więcej informacji o projekcie oraz daty i tematy warsztatów są dostępne na FB oraz stronie www.

Najbliższy wykład odbędzie się już 22.10.2020 r. o godzinie 13.00

W trakcie wykładu dowiesz się:

• Kim są migranci i migrantki w Poznaniu? Jakie mają problemy? Co im doskwiera?
  • Dlaczego mamy problem z odmiennością kulturową?
  • Integracja i asymilacja? Na czym polega różnica?
  • Jak rozumieć słowa Clifforda Geertza "Obcość zaczyna się nie nad brzegiem oceanu, ale na granicy skóry"?
  • Jak korzystać z innych kultur? Jak je zrozumieć? Jak nie wpaść w pułapkę etnocentryzmu?

Prowadząca: dr Izabela Czerniejewska, MIP, UAM

Spotkanie online odbędzie się na ZOOM: