Data publikacji w serwisie:

Rusza IV Uczelniany Konkurs Plastyczny UAM im. Piotra Wójciaka z cyklu "Studenckie impresje" 2020

To wydarzenie artystyczne online, odbywające się pod Patronatem JM Rektora UAM i Dziekanów, Wydziału Studiów Edukacyjnych oraz Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa w ramach tegorocznego XXIII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Nie bój się sztuki! Student UAM twórcą! Zdobywcą I Nagrody Rektora UAM oraz atrakcyjnych nagród pozostałych Fundatorów! Prof. UAM dr hab. Lidia Suchanek, Laboratorium Edukacji Artystycznej WSE zaprasza wszystkich studentów UAM do wzięcia udziału w tym prestiżowym wydarzeniu artystycznym, którego celem jest wspieranie twórczości plastycznej studentów oraz popularyzacja edukacji artystycznej i jej wartości na forum akademickim.

Pomocnicze hasło: „Poza ekranem” ma na celu stymulowanie refleksji twórczej oraz stworzenie przekazów wizualnych będących rezultatem przemyśleń autorów prac w wyniku podjętej inspiracji. Nadmierne przebywanie w przestrzeni medialnej z jednej strony ubogaca i ułatwia funkcjonowanie człowieka z drugiej natomiast, oddala ludzi od siebie, powodując alienację i osamotnienie. Wyzwaniem dla uczestników tego konkursu, będzie uruchomienie wyobraźni  i ekspresji plastycznej poprzez dostrzeżenie sytuacji, która mogłaby wydarzyć się poza ekranem. Przy założeniu, że rzeczywistość „poza ekranem” pozwoli na autorską jej eksplorację i doprowadzi nie tylko do wnikliwego oglądu świata, ale i do głębokich odkryć w sobie.

Na konkurs można przesyłać do dnia 13.11.2020 r., zdjęcia prac z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki, fotografii oraz technik mieszanych, zgodnie z zasadami uwzględnionymi w regulaminie konkursu. Jury konkursowe, dokona wyboru najciekawszych prac, które prezentowane będą na wystawie pokonkursowej online. Na uczestników tego istotnego wydarzenia artystycznego, czeka już atrakcyjna I Nagroda ufundowana przez JM Rektora UAM oraz cenne nagrody i wyróżnienia pozostałych Fundatorów. Termin wręczenia nagród i  forma ich przekazania, zostaną dookreślone w kolejnym komunikacie. Adres do korespondencji i nadsyłania prac: konkursplastyczny.uam@amu.edu.pl

Dokumenty

Nazwa Data
Plik umieścił(a)
Pobierz plik
KPL-20_Regulamin.doc 28.09.2020 Unknown
DOC
Pobierz DOC KPL-20_Regulamin.doc(80.0 KB)
KPL-20_Formularz.doc 28.09.2020 Unknown
DOC
Pobierz DOC KPL-20_Formularz.doc(30.5 KB)