Data publikacji w serwisie:

Ryzosfera to projekt, który łączący sztukę, naukę i technologię, a jego realizacja opiera się na międzyśrodowiskowej wymianie wiedzy i doświadczeń. Zaangażowani są w niego studenci, którzy realizują program dzięki innowacyjnym praktykom edukacyjnym, artystycznym i badawczym, wdrażanym na wspólnych warsztatach i seminariach.

Twórczynią  projektu i koordynatorem jest  Prof. UAP, dr hab. J. Hoffmann  z Pracowni Projektów Transdyscyplinarnych i Badań, Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, we współpracy z mgr Piotr Słomczewskim z Uniwersytetu Artystycznego oraz  Prof. dr hab. M. Lembicz i Prof. UAM, dr hab. W. Polcyn z  Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rozwijany wspólnie projekt wpisuje się w awangardowe i coraz bardziej rozwijające się trendy oparte na wzajemnych relacjach sztuki, nauki i technologii.

Ostatnio do projektu dołączyli matematycy (Prof. UAM, dr hab. Maciej Grześkowiak i dr Tomasz Obrębski) oraz muzycy z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego (dr Wojciech Kaszuba i dr Michał Janocha). Ryzosfera poszerzyła się także  o działania edukacyjne wspierając Wild Networking - WiFi of Plants and Fungi - interdyscyplinarny projekt edukacyjny - w ramach platformy UE dla szkół - eTwinning. Wild Networking - WiFi of Plants and Fungi to spójny interdyscyplinarny edukacyjny projekt, który będzie realizowany przez polskie, portugalskie i tureckie dzieci (wraz ze szkołami partnerskimi e-Twinning w Dąbrówce, Barreiro/Lizbona i Stambuł).

Obecnie zespół przygotowuje się do interaktywnej, wirtualnej wystawy „Capture the Future(s): OUR BIO-TECH PLANET. The Routes to Roots Networks and Beyond”.

Fot. Joanna Wilczyńska – Kołysanka dla Torfu