Data publikacji w serwisie:

Sportowe sukcesy studentów UAM

Przedostatni weekend maja  to czas sportowej rywalizacji studentów. Równolegle w kilku miastach Polski odbywał się rozgrywki w ramach Akademickich Mistrzostw. Studentki i studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu mają na swoim koncie sukcesy. Jakie?

Sportowcy odnieśli sukcesy w różnych kategoriach.

Agata Szafran została Akademicką Mistrzynią Polski w judo w kategorii 63 kilogramy. Zawody odbyły się w Pile, a studentka UAM musiała zmierzyć się z równie zdolnymi konkurentkami.

Kolejne zwycięstwo dla UAM wywalczyły reprezentantki w lekkiej atletyce podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Bielsku- Białej. Aleksandra Dudziak, Martyna Janowska, Urszula Łączna i Weronika Kowal zdobyły brązowy medal w sztafecie 4 x 400 metrów.

Indywidualnie medale zdobywały również:
Wiktoria Błaszyk - 400 ppł
Klaudia Kazimierska - 800 m
Zuzanna Kubiak - Skok wzwyż
Katarzyna Zaraś - Rzut dyskiem

To nie koniec sukcesów. W rozegranym w weekend (22-23.05), w Poznaniu turnieju Final Four Pucharu Polski, futsalistki z KU AZS UAM Poznań okazały się bezkonkurencyjne i zdobyły drugie, po Mistrzostwie Polski, trofeum w tym sezonie. Zwyciężczynie Pucharu Polski, wygrały spotkania z AZS UEK Słomniczanka Słomniki (2:1) oraz Rolinkiem Głogówek (3:0).

W dodatku na Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w strzelectwie sportowym zawodnicy Sekcji sportowej studentów z niepełnosprawnościami ustrzelili  3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.