Sportowe sukcesy studentów UAM

W zeszły weekend odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oraz wioślarstwie. Wśród nagrodzonych znaleźli się reprezentanci naszego Uniwersytetu.

W AMP w lekkiej atletyce udział wzięło ponad tysiąc czterysta zawodniczek i zawodników z blisko stu polskich uczelni wyższych. Impreza odbyła się w Poznaniu. Wśród kobiet najlepsza na dystansie 1500 metrów była Klaudia Kazimierska z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM. W sztafecie 4x400 metrów nasza drużyna zajęła trzecie miejsce, w składzie: Aleksandra Dudziak, Urszula Łączna, Weronika Kowal, Sara Neumann.

Rywalizacja na torze regatowym w Brdyujściu w Bydgoszczy skupiła ponad 240 zawodników z 23 uczelni. Wśród kobiet w jedynkach trzecie miejsce zajęła reprezentantka UAM Cyntia Delimat. W dwójkach podwójnych nasze wioślarki, Cyntia Delimat i Karolina Zawada, również zajęły miejsce trzecie.

Naszym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcie: UAM Lekka Atletyka | Facebook