Data publikacji w serwisie:

Spotkanie z cyklu „Zostań badaczką! Kobiety w nauce 2022”

Akademia Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk po raz kolejny organizuje mini-konferencję pod hasłem „Zostań badaczką”. Spotkanie odbędzie się 18 listopada 2022 r. na Wydziale Fizyki UAM.

Wydarzenie skierowane jest do starszej młodzieży szkolnej (liceum) oraz studentek pierwszych lat i ma na celu popularyzowanie zawodu naukowca wśród kobiet, a także przedstawienie możliwych ścieżek rozwoju. Powszechnie wiadome jest, że kobiety stanowią większość wśród osób studiujących w Polsce, jednak niewiele z nich decyduje się kontynuować pracę badawczą i pozostać w nauce, zwłaszcza w tzw. dziedzinach STEM (science, technology, engineering, and mathematics).

Na wzór poprzednich edycji, konferencja zaplanowana jest na jeden dzień i będzie podzielona na dwie części.

Pierwsza część będzie związana z przedstawieniem sylwetek oraz historii uznanych naukowczyń, reprezentujących różne dziedziny wiedzy, od nauk humanistycznych po inżynieryjne. W formule krótkiego wykładu opowiedzą one o swojej drodze kariery zawodowej i o tym, dlaczego zdecydowały się zająć nauką. Wykładowczyniami będą byłe i obecne członkinie Akademii Młodych Uczonych. Wykład wygłosi również Prorektor ds. nauki, prof. dr hab. Katarzyna Dziubalska-Kołaczyk.

W drugiej części konferencji zorganizowane zostaną tzw. dyskusje stolikowe – uczestniczki będą mogły porozmawiać w grupach z naukowczyniami reprezentującymi interesującą je dziedzinę i dowiedzieć się więcej o sposobie prowadzenia badań, blaskach i cieniach pracy naukowej, czy też zasięgnąć rady na temat tego, jak najlepiej pokierować swoim rozwojem zawodowym.

Ilość miejsc dla uczestniczek jest ograniczona, w związku z tym zainteresowane uczennice/studentki proszone są o wypełnienie formularza uczestnictwa dostępnego na stronie konferencji oraz pod poniższym linkiem:
https://amu.pan.pl/badaczka/formularz-zgloszeniowy/

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie wydarzenia https://amu.pan.pl/badaczka oraz na Facebooku.

Konferencja została objęta patronatem JM Rektor UAM prof. Bogumiły Kaniewskiej.