Data publikacji w serwisie:

Srebrne medalistki w piłce nożnej i najlepsza bramkarka z UAM

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej kobiet zakończyły się pomyślnie dla zespołu z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Piłkarki wróciły z turnieju ze srebrnym medalem.

W zawodach rywalizowało ze sobą 16 drużyn. Rozgrywki trwały od poniedziałku do środy. Piłkarki spotkały się na boiskach Stadionu Młodzieżowego MOSRiR przy ul. Tenisowej w Szczecinie.

Warto przypomnieć, że zasady nieco różnią się od rozgrywek mężczyzn – mecze odbywają się na boiskach o wymiarach 60 metrów x 40 metrów, a czas gry wynosi 2x25 minut. Zespoły występują w siedmioosobowych składach, nie ma przepisu o spalonym, liczba zmian w trakcie gry jest nieograniczona, a rzut karny wykonuje się z odległości dziewięciu metrów.

Zmagania piłkarek nożnych z szesnastu uczelni trwały 3 dni, a zespół UAM w finałowym meczu zmierzył się z drużyną Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Mecz zakończył się remisem, a zwycięski zespół wyłoniły rzuty karne. Piłkarki UAM wróciły z Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet ze srebrnym medalem. To nie koniec sukcesów.

Dominikę Dewicką z UAM wybrano najlepszą bramkarką turnieju.


Organizatorem wydarzenia był AZS OŚ Szczecin. Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A.