Studenci z Chin odwiedzili UAM

Studenci z chińskiego uniwersytetu Zhejiang University Ningbo Institute of Technology już po raz czwarty odwiedzili Instytut Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie.

9 lipca rozpoczęła się czwarta edycja szkoły letniej dla zagranicznych studentów „Summer School: Polish Culture in the European Culture”. Grupa studentów z Chin uczestniczących w szkole letniej będzie realizować interesujący i zróżnicowany program zajęć, obejmujący naukę języka polskiego, wykłady dotyczące polskiej historii, geografii i kultury.

Poza zajęciami z pracownikami naukowymi, uczestnicy szkoły letniej zwiedzą Gniezno, Poznań, Kórnik, Rogalin, Biskupin oraz Ostrów Lednicki. Studenci udadzą się również na wycieczkę do Krakowa i Gdańska. Goście z Chin będą uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym, podczas którego skosztują specjałów polskiej kuchni.