Data publikacji w serwisie:

Studencie, zredukuj poziom prokrastynacji! Weź udział w badaniu i skorzystaj z psychoterapii grupowej

Zapraszamy studentki i studentów UAM do udziału w badaniu naukowym organizowanym przez Instytut Biologii Doświadczalnej PAN w Warszawie, Instytut Psychologii PAN w Warszawie oraz Uniwersytet SWPS Filia w Poznaniu.

Studiujesz w Poznaniu lub okolicy, masz od 18 do 26 lat, a Twoim problemem jest odkładanie zadań na później? Zwlekasz z rozpoczęciem pracy i kończysz swoje obowiązki na ostatnią chwilę pod presją zbliżającego się terminu? A może nawet zdarza Ci się przekraczać deadline? Masz poczucie, że powinnaś/powinieneś zacząć uczyć się do egzaminu wcześniej, ale zazwyczaj Twoje plany kończą się niepowodzeniem i próbujesz nadrobić materiał z całego semestru w jedną noc? Dodatkowo w najbliższym czasie przed Tobą wymagające zadanie w ramach studiów (np. nauka do ważnego egzaminu w sesji, pisanie pracy dyplomowej), za które nie potrafisz się zabrać i chciałabyś/chciałbyś pracować nad nim w semestrze letnim?

Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do udziału w 5-tygodniowej psychoterapii grupowej online, której celem jest redukcja poziomu prokrastynacji. Sesje terapeutyczne prowadzone przez wykwalifikowanych terapeutów będą odbywały się raz w tygodniu (łącznie 5 spotkań). Psychoterapia będzie odbywać się w maju. Psychoterapia jest skierowana do osób, które w tym czasie będą realizowały w ramach studiów długotrwały, wymagający systematycznej pracy projekt w postaci np. pracy magisterskiej/licencjackiej, pracy rocznej, egzaminu obejmującego szeroki zakres materiału. Posiadanie konkretnego celu związanego z projektem jest warunkiem koniecznym uczestnictwa w terapii.

Decydując się na udział w terapii prokrastynacji, deklarujesz jednocześnie uczestnictwo w badaniu naukowym prowadzonym przez zespół badaczy z Uniwersytetu SWPS Filii w Poznaniu, Instytutu Psychologii PAN w Warszawie oraz Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN w Warszawie (kierownikiem projektu jest dr hab. Marek Wypych). Celem badania jest porównanie skuteczności i mechanizmów działania różnych programów terapii prokrastynacji w nurcie poznawczo-behawioralnym. Za udział w badaniu przewidziane jest wynagrodzenie finansowe w wysokości od 200 do 400 zł (kwota wynagrodzenia może różnić się w zależności od wykonywanych podczas badania zadań, liczby etapów, w których osoba badana weźmie udział itp.).

Udział w badaniu wiąże się z dwukrotną wizytą w laboratorium w budynku Uniwersytetu SWPS przy ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu oraz wypełnieniem zestawu kwestionariuszy online w czasie trwania terapii. Badanie przeprowadzone zostanie przy użyciu techniki EEG.

Pierwszym krokiem do zgłoszenia chęci udziału w badaniu jest wypełnienie kilku kwestionariuszy. Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę z psychologiem kwalifikującą do udziału w psychoterapii.

Nie zwlekaj! Zapoznaj się ze szczegółami, wypełnij kwestionariusze i zgłoś swoją chęć udziału w psychoterapii. Liczba miejsc ograniczona.

Dowiedz się więcej i weź udział w badaniu!

Uwaga: Do udziału w projekcie nie mogą zgłaszać się osoby, które zgłosiły się do jego poprzedniej edycji, niezależnie od wyniku rekrutacji.