Data publikacji w serwisie:

Studencie, korzystaj z atrakcyjnego cenowo Biletu Semestralnego na komunikację miejską!

Zaczynasz studia w Poznaniu i chciałbyś korzystać z atrakcyjnego cenowo Biletu Semestralnego? Aktywuj swoją Elektroniczną Legitymację Studencką w systemie PEKA. Jeśli zamierzasz korzystać wyłącznie z tego biletu – polecamy Aplikację PEKA.

Poznań oferuje studentom Bilet Semestralny. Jest to bilet okresowy na sieć na konkretną strefę biletową w bardzo atrakcyjnej cenie. Bilet Semestralny na 120 dni, na strefę A (Poznań) kosztuje 172 zł, natomiast Bilet Semestralny na 150 dni na strefę A (Poznań) to wydatek 202 zł. Więcej: taryfa biletowa.

Studenci I roku mogą aktywować swoją Elektroniczną Legitymację Studencką (ELS) w systemie PEKA i korzystać z taryfy biletowej ZTM na takich samych zasadach jak posiadacze karty PEKA. Na ELS jest zapisywany Bilet Semestralny. ELS umożliwia też korzystanie z tPortmonetki, czyli płacenia wyłącznie za liczbę przejechanych przystanków niezależnie od czasu podróży.

Aktualizacja: Osoba posiadająca Profil Zaufany oraz korzystająca z autoryzacji przez login.gov.pl może utworzyć konto PEKA online bez konieczności osobistej wizyty w Punktach Obsługi Klientów Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. Dowiedz się więcej!

Kontynuujesz studia w Poznaniu? Studenci II roku wzwyż, którzy mają już aktywną ELS w systemie PEKA, w celu zapisania ulgi studenckiej na koncie PEKA nie muszą odwiedzać Punktu Obsługi Klienta ZTM.

Ulga studencka jest zapisywana automatycznie przy przedłużeniu ważności legitymacji. Zapis ulgi w systemie PEKA następuje kolejnego dnia po jej wprowadzeniu przez uczelnię.

Ważne! Aby korzystać z 50-procentowej ulgi w naliczaniu opłat na tPortmonetce należy zapisać to uprawnienie na legitymacji ELS w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM. W przypadku braku zapisania informacji o uldze na karcie, system PEKA będzie pobierał z tPortmonetki opłatę normalną.

Dowiedz się więcej! Odwiedź stronę internetową ZTM Poznań