Data publikacji w serwisie:

Studenckie Koło Literacko-Teatralne „Dygresja” w projekcie Wspólna Sprawa 1944

Studentki i studenci ze Studenckiego Koła Literacko-Teatralnego Dygresja biorą udział w projekcie Poznań, Warszawa – wspólna sprawa! Wielkopolanie w Powstaniu Warszawskim.

Studencka grupa wystawia w ramach projektu swój wyjątkowy spektakl Już za chwilę zawyją syreny. Członkowie koła wcielili się w powstańców i powstańczynie z Poznania. Wiecie, że w Powstaniu Warszawskim uczestniczyło około 800 mieszkańców Wielkopolski?

Projekt, na który składają się także inne inicjatywy ma służyć upowszechnianie wiedzy o wielkopolskich powstańcach warszawskich oraz ukazaniu powstania jako ogólnonarodowego zrywu wolnościowego. O pozostałych inicjatywach, takich jak cyfrowe sylwetki bohaterów, podcasty i lekcje historii można przeczytać na stronie projektu.


Koło Dygresja skupia studentów z różnych kierunków i wydziałów, którzy są miłośnikami szeroko rozumianego teatru. Grupa wystawia autorskie spektakle dramatyczne, komediowe oraz przedstawienia dla dzieci. Organizują też cotygodniowe warsztaty tematycznych w celu rozwijania swoich umiejętności aktorskich tudzież interpersonalnych.