Data publikacji w serwisie:

Studentka sinologii nagrodzona przez Polsko Chińską Radę Biznesu

Joanna Nowotna, studentka studiów magisterskich na Wydziale Neofilologii UAM, zajęła II miejsce w konkursie prac dyplomowych, organizowanym przez Polsko Chińską Radę Biznesu. Nagrodą za pracę pt. „Płatności elektroniczne w Chinach: tło historyczne, stan obecny i perspektywy rozwoju”, napisaną pod kierunkiem pana dr. Kamila Burkiewicza (Katedra Orientalistyki UAM) jest staż w polskim oddziale Bank of China.

29 stycznia 2019 roku w Hotelu Sheraton w Warszawie, podczas noworocznego spotkania Członków i Partnerów Polsko Chińskiej Rady Biznesu, ogłoszono zwycięzców trzeciej edycji konkursu na najlepsze prace z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Polski i Chin. Organizatorem konkursu była Polsko Chińska Rada Biznesu, we współpracy z Bank of China, HSBC Bank Polska oraz Haitong Bank. Konkurs odbył się pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. Celem przyświecającym inicjatorom i partnerom Konkursu jest kreowanie przyszłych liderów i ekspertów współpracy biznesowej między Polską i Chinami.

Laureatka konkursu, Joanna Nowotna, ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Filologia, specjalność Sinologia. Obecnie kontynuuje studia magisterskie na tej samej specjalności oraz jednocześnie realizuje program studiów podyplomowych School of Law and Economy of China na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2017-2018 pani Joanna spędziła pół roku na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych jako stypendystka Instytutu Konfucjusza, z którym także współpracowała. Posiada doświadczenie w handlu międzynarodowym, a także w wykonywaniu tłumaczeń polsko-chińskich oraz jako lektorka języka chińskiego.

Na zdjęciu (fot. Facebook) Joanna Nowotna z promotorem, dr. Kamilem Burkiewiczem.