Data publikacji w serwisie:

Szkoła Letnia SICSS-AMU/Law

Zapraszamy do udziału w Szkole Letniej SICSS-AMU/Law, która odbędzie się zdalnie w dniach 20 czerwca - 1 lipca 2022 r. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. SICSS-AMU/Law to dwutygodniowa szkoła letnia, której głównym celem jest rozpowszechnienie idei stosowania nauk obliczeniowych w obszarze nauk społecznych.

Projekt zaadresowany jest do międzynarodowej społeczności młodych badaczy; studentów ostatnich lat studiów, doktorantów oraz doktorów, zainteresowanych nauką programowania w języku R.

Program przewiduje m.in.:

  • wprowadzenie do nauk obliczeniowych, zastosowanie statystyki w prawie;
  • analiza predykcyjna, w szczególności w odniesieniu do orzeczeń oraz oceny ryzyka;
  • media społecznościowe jako narzędzie badawcze w naukach społecznych;
  • ankieta w badaniach prawnych;
  • tekst jako dane, z uwzględnieniem orzeczeń oraz tekstów prawniczych.

Program obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Znajdziecie w nim nie tylko rozmowy na temat perspektyw rozwoju zawodowego (career talks) i wykłady eksperckie pracowników naukowych oraz przedstawicieli świata biznesu, ale również warsztaty z wykorzystania poznanych narzędzi oraz czas na stworzenie własnych projektów badawczych pod opieką asystentów.

To pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Polsce, odbywające się równolegle ze szkołami letnimi SICSS w 32 innych miejscach na świecie. Szkoła organizowana jest przez Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM. Uczestnictwo w wydarzeniu jest całkowicie darmowe, a wszystkie materiały dydaktyczne zostaną opublikowane w otwartym dostępie.

Zgłoszenia można przesyłać do 1 kwietnia 2022 r. za pośrednictwem formularza.

Dodatkowe informacje znajdziecie na profilu facebookowymLinkedIn oraz oficjalnej stronie SICSS.