Tacy sami, czy jednak inni? - spotkania dla studentów

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UAM "Ad Astra" oraz Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami UAM serdecznie zapraszają do uczestnictwa w spotkaniach "Tacy sami, czy jednak inni?" realizowanych w ramach projektu Kowadło 2.0

Czym jest projekt „Tacy sami, czy jednak inni"?

Jest to cykl spotkań poruszających tematykę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w środowisku akademickim oraz społecznym. Każde z 5 spotkań poświęcone będzie innemu rodzajowi niepełnosprawności.

Podczas spotkań obecni będą eksperci przez doświadczenie, zmagający się z danymi dysfunkcjami, czy niepełnosprawnością, którzy podzielą się swoimi refleksjami oraz spostrzeżeniami na temat swojego funkcjonowania na co dzień w różnych środowiskach oraz postrzegania ich przez osoby w pełni sprawne.
Uczestnicy projektu zaproszeni będą do dyskusji oraz zadawania pytań.
Spotkania wzbogacone będą o szkolenie o tematyce savoir-vivre w kontakcie z osobami z niepełnosprawnością.

Głównym celem projektu jest pokazanie, że osoba z niepełnosprawnością, to taka sama jednostka, jak każda inna.
Poprzez projekt chcemy pokazać, że również mamy swoje mocne i słabe strony. Jako osoby z niepełnosprawnościami chcemy tworzyć społeczność akademicką i zachęcać do zaangażowania inne osoby, a także pokazania, że mimo swojej niepełnosprawności można aktywnie działać i dzięki temu się rozwijać.

Zgłoszenia poprzez formularz

Terminy spotkań: