Trwa wystawa Andrzeja Okińczyca na Wydziale Chemii UAM

"Draperie" to tytuł wystawy prac Andrzeja Okińczyca, którą do grudnia można ogladać w Galerii Chemicum znajdujacej sie w budynku Wydziału Chemii UAM przy ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8.

Andrzej Okińczyc to artysta, który zajmuje się malarstwem i rysunkiem, a także aranżacją ekspozycji. Maluje wizerunki przyjaciół i autoportrety. Tworzy także obiekty z pogranicza malarstwa i płaskorzeźby. Jego prace znajdują się w zbiorach  Muzeum Narodowego w Krakowie, w Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także w wielu polskich i zagranicznych kolekcjach.

Pokazywane prace to duże kompozycje wykonane technika własną, utrzymane w wyrafinowanych tonacjach bieli i szarości lub mieniące się.

Serdecznie zapraszamy!