Data publikacji w serwisie:

UAM Akademickim Mistrzem Polski w futsalu kobiet

W zeszły weekend, w dniach 24-26 lutego, w Gdańsku odbył się finał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn i kobiet. Tytuł mistrza obroniła drużyna futsalistek AZS UAM Poznań!

W turnieju finałowym AMP w futsalu kobiet udział wzięło 16 najlepszych zespołów uczelnianych wyłonionych w ogólnopolskich eliminacjach. Nasza uniwersytecka drużyna wygrała wszystkie mecze w turnieju, tracąc tylko 3 bramki! W meczu o złoto futsalistki UAM pokonały 3:0 reprezentację Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

Bronienie tytułu mistrza to zawsze dodatkowy bagaż na plecach i wiedziałyśmy, że nie będzie łatwo w Gdańsku. Celem minimum był medal. Finał z ANS w Tarnowie był szarpany, dość szybko padły bramki, które „ustawiły” mecz. AMP-y są o tyle fajne, że można porozmawiać z osobami, których nie widziało się cały rok. To doskonałe miejsce, aby spotkać się ze znajomymi z całej Polski. Sama nadrabiam zaległości towarzyskie ze znajomymi z Krakowa czy Warszawy. To tylko buduje atmosferę – opisuje Eliza Ostrowska, członkini drużyny AZS UAM Poznań.

W Gdańsku przyznano również wyróżnienia indywidualne. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Laura Czudzińska, studentka UAM.

Naszym futsalistkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!