Data publikacji w serwisie:

UAM w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych

26 marca 2022 r. w Lublinie zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Reprezentanci UAM zdobyli dwa medale w biegach indywidualnych oraz jeden medal w sztafecie mieszanej.

W biegu na 3 km srebrny medal zdobyła Joanna Bekus. W biegu na 4,5 km trzecie miejsce zajął Łukasz Nowak.

Naszym reprezentantom udało się również wywalczyć brązowy medal w sztafecie mieszanej (4 x 1,5 km), w składzie: Łukasz Nowak, Joanna Bekus, Natalia Kopeć, Jan Dachtera.

W klasyfikacjach drużynowych kobiet i mężczyzn, a także w rywalizacji sztafet mieszanych zwyciężył Uniwersytet Gdański.

Wystartowało blisko 650 uczestników z 62 uczelni, czyli więcej uczestników niż przed rokiem. Trasa nie była najcięższa, ale zróżnicowana i dawała się we znaki biegaczom. Cieszą nas głosy, że dopisał poziom sportowy zawodów, bo to tylko świadczy, że nasza praca miała sens – mówi Paweł Danielczuk, jeden z organizatorów Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych.

Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych to zawody, które wchodziły w skład obchodów 100-lecia Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie. Honorowy patronat nad imprezą objęli marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz prezydent miasta Lublina Krzysztof Żuk.