Data publikacji w serwisie:

UAM z tytułem Drużynowego Mistrza Polski w tenisie stołowym

25-27 listopada br. w Gdańsku odbyły się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w tenisie stołowym. Tytuł Drużynowego Mistrza Polski obroniła Sekcja sportowa studentów z niepełnosprawnościami UAM.

W tym roku UAM reprezentowało 15 zawodników. Nasi sportowcy wywalczyli cztery srebrne i trzy brązowe medale, tym samym zdobywając tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

To nie jedyny sukces Sekcji sportowej studentów z niepełnosprawnościami UAM w ostatnim czasie. W Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w podnoszeniu ciężarów na podium wśród kobiet w kategorii wagowej poniżej 67 kg stanęła Daria Bodus (I miejsce), powyżej 67 kg – Dominika Hoft (II miejsce) i Milena Marciniak (III miejsce). Wśród mężczyzn w kat. powyżej 82,5 kg III miejsce zajął Piotr Michalski. W klasyfikacji drużynowej Sekcja zdobyła I miejsce, wyprzedzając KU AZS AWF Poznań i KU AZS AGH Kraków.

Naszym studentom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!