Data publikacji w serwisie:

Ukrainian Students Union – nowa organizacja studencka na UAM

Logotyp Ukrainian Students Union at AMU

Do grona organizacji studenckich działających przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oficjalnie dołącza Ukrainian Students Union. To inicjatywa, która powstała z potrzeby stworzenia przestrzeni wspólnoty, wsparcia i integracji dla ukraińskich studentów studiujących w Polsce.

Celem Ukrainian Students Union at AMU (USUA) jest nie tylko budowanie wspólnoty wśród studentów pochodzących z Ukrainy, ale także promocja kultury ukraińskiej oraz pogłębianie wiedzy na temat historii, polityki i współczesnych wyzwań tego kraju. W ramach działalności planowane są liczne wydarzenia edukacyjne i artystyczne, takie jak prelekcje, warsztaty, panele dyskusyjne, wystawy, spotkania literackie czy pokazy filmowe. Organizacja stawia również na rozwój dialogu międzykulturowego oraz współpracę z polskimi i ukraińskimi uczelniami, instytucjami kultury i organizacjami studenckimi w kraju i za granicą.

Ważnym aspektem działalności będzie także tworzenie bezpiecznej i otwartej przestrzeni, w której ukraińscy studenci będą mogli dzielić się swoimi doświadczeniami, wspierać się nawzajem i realizować własne inicjatywy. Jak piszą członkowie organizacji:

Ważnym zadaniem, jakim zamierzamy się zająć, jest ukształtowanie własnej przestrzeni do działań. Miejsca, które zostanie dla Was przytulnym zakątkiem, gdzie zawsze będziecie mile widziani i które chociażby ociupinę pomoże poczuć ciepło domu – tego żyjącego w sercach każdego z nas i do którego wszyscy bezsprzecznie wrócimy, tym razem bardziej świadomi, mający sposobność okazania wsparcia naszej ojczyźnie.

Zachęcamy do obserwowania profili Ukrainian Students Union at AMU w mediach społecznościowych – na Instagramie oraz Facebooku.