Data publikacji w serwisie:

Warsztaty WenDo dla studentek z niepełnosprawnościami – III edycja 2019

Jeśli chcesz poczuć wewnętrzną moc i siłę do tego, by asertywnie dbać o swoje poczucie komfortu, przyjdź na dwudniowe warsztaty WenDo!

Serdecznie zapraszamy studentki UAM, w sposób szczególny posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności na warsztaty WenDo, które odbędą się w dniach 25-26.05.2019 w Poznaniu.

Czym jest WenDo?

WenDo to metoda budowania pewności siebie, asertywnej postawy i samoobrony dla dziewcząt i kobiet. Łączy w sobie samoobronę fizyczną z samoobroną psychiczną. WenDo jest nie tylko o tym, jak bronić się przed atakiem, a przede wszystkim o tym, jak do niego nie dopuścić. Wyraża się to przekonaniem, że nikt nie ma prawa naruszać naszych granic. Poznając swoje własne granice, uczymy się także szanować granice innych ludzi. WenDo jako sztuka samoobrony psychicznej pokazuje, jak ważna jest umiejętność rozwiązywania konfliktów, a przede wszystkim podtrzymywanie komunikacji lub niezrywanie kontaktu.

Czy WenDo jest także dla mnie?

Tak, ponieważ by wziąć udział w warsztatach WenDo nie potrzeba siły ani nadzwyczajnej sprawności. Dziewczyny i kobiety z różnymi niepełnosprawnościami także mogą w pełni z nich skorzystać. Dostosowujemy ćwiczenia do możliwości uczestniczek.

Czym nie jest WenDo?

WenDo nie jest sztuką walki. Podczas zajęć nie uczymy, jak się bić, lecz jak nie dopuścić do agresji, a w razie zagrożenia, jak się skutecznie bronić.

Co może dać mi udział w warsztatach WenDo?

WenDo uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu – przestać czuć się bezradną i bezbronną. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości a tym samym umożliwia reagowanie na przemoc i obronę własnych granic. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.

Gdzie i kiedy?

Warsztaty odbywają się 25 i 26 maja br w godz. 9:00-17:00 na terenie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Informacji o miejscu udzielimy w późniejszym terminie. Warsztat trwa dwa dni i stanowi całość, dlatego nie będzie możliwości uczestniczenia tylko w części warsztatu lub w jednym dniu.

Warunki udziału:

  • Status studentki, zapraszamy zarówno studentki z ograniczeniami sprawności, jak i pełnosprawne, przy czym osoby z niepełnosprawnością muszą stanowić ponad połowę grupy (50% +1 osoba),
  • Opłata za udział 50 zł,
  • Obecność na spotkaniu organizacyjnym 10 maja 2019 w godz. 16:00-19:00 z trenerkami Wendo, które przybliżą uczestniczkom przebieg warsztatów.

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. Wymagany jest udział w obu dniach warsztatu, nie ma możliwości uczestnictwa tylko w części warsztatu, jeśli nie zostało to wcześniej uzgodnione z trenerkami podczas spotkania organizacyjnego.

Zgłoszenia

Liczba miejsc ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/2pTG2MFbGzmQYTD16

Dodatkowych informacji udziela

Dominika Hoft- stażystka Biura ds. studentów z niepełnosprawnościami UAM, tel. 724 837 944, e-mail: dominika.hoft@gmail.com

Co o Wendo mówią uczestniczki poprzednich edycji?

„WenDo to doskonała okazja, by dostrzec i pracować nad swoimi słabościami, które nie rzadko przeszkadzają nam w codziennym życiu. Na zajęciach dowiedziałam się jak mogę walczyć z własną nieśmiałością i brakiem asertywności. Trenerki WenDo pokazały każdej z nas jak dbać o swoją przestrzeń prywatną i podstawowe prawa nie zależnie od rodzaju niepełnosprawności. Tak na prawdę, w technice WenDo wyostrzamy tylko swoje mocne strony, a słabe staramy się niwelować. I rzeczywiście na własnym przykładzie mogę przyznać, że warsztaty WenDo dodały mi pewności i siebie i pozwoliły inaczej rozwiązywać problemy, które napotyka każda kobieta niezależnie od stopnia swojej sprawności. Myślę, że te warsztaty są dla każdej z nas, która chce dbać o siebie - swoje bezpieczeństwo i swoją godność."

„Warsztaty super. Dobrze jest poczuć siłę – swojego głosu, swoich mięśni, a czasami nawet swojego gniewu i niezgody. Bo wbrew temu, co mówi świat, mam do tego prawo i wszyscy inni również."