Data wydarzenia:

Warsztaty z savoir-vivre'u w kontakcie z osobami z niepełnosprawnością

Zapraszamy na warsztaty Poczuj Niepełnosprawność, czyli savoir-vivre w kontakcie z osobami z niepełnosprawnością. Warsztaty odbędą się w piątek 14.12.2018 r. w godzinach 13:15-14:45 na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu.

Warsztaty Poczuj Niepełnosprawność mają na celu przekazanie kompleksowej wiedzy, jaką powinien posiadać człowiek w kontakcie z osobą z niepełnosprawnością. Podczas warsztatów uczestnicy zostaną zaznajomieni z podstawową wiedzą, wskazówkami oraz sugestiami, jak powinno zachować się w kontakcie z osobą z niepełnosprawnością.

Warsztaty przyjmują charakter zarówno teoretyczny, czyli zdobywanie wiedzy, ale także i praktyczny, czyli np. przeprowadzenie konwersacji z osobą niedosłyszącą, czy pokonanie toru przeszkód w okularach korekcyjnych i z pomocą białej laski. Zakres tematyczny szkolenia będzie obejmował:

  • Rady w kontakcie z osobami z niepełnosprawnością
  • Wskazówki do kontaktu z osobami z dysfunkcjami słuchu
  • Wskazówki do kontaktu z osobami z dysfunkcjami wzroku
  • Wskazówki do kontaktu z osobami z dysfunkcją narządu ruchu
  • Wskazówki do kontaktu z osobami z chorobami psychicznymi, zaburzeniami neurologicznymi i poznawczymi.

Warsztaty z pewnością ułatwią odbiorcom zrozumienie potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także pomogą w kontakcie w przyszłości z tą grupą odbiorców, co sprawi, że Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będzie jeszcze bardziej Otwartym Uniwersytetem.

Na warsztaty można zgłosić się poprzez wypełnienie formularza.