Data publikacji w serwisie:

Weekendowy kurs z naukowego pisania w języku angielskim

Center For American Studies, partnerskie stowarzyszenie non-profit Wydziału Prawa i Administracji UAM, zaprasza do udziału w certyfikowanym weekendowym kursie “Academic Writing Made Easy” z native speakerem-naukowcem z USA (absolwentem prestiżowego George Mason University), Johnem Patrickiem Higginsem.

W toku kursu:

  • Opanujesz sztukę pisania akademickiego w języku angielskim i wypracujesz swój własny styl.
  • Dowiesz się, jak szybko i skutecznie pisać teksty naukowe, które sprawią, że osiągniesz wymarzone cele i dostaniesz się na prestiżowe konferencje.
  • Poznasz efektywne metody pisania artykułów naukowych i rozdziałów w monografiach do topowych czasopism i wydawnictw.
  • Dowiesz się, jakie są najczęstsze błędy w pracach naukowych oraz jak ich skutecznie unikać.
  • Zrozumiesz angielską „akademicką gramatykę”, w tym między innymi: przypadki, prawidłowe użycie przedimków, uzgadnianie czasów, sposoby unikania strony biernej, zwroty przysłówkowe i przymiotnikowe, strukturę zdań w języku akademickim i wiele więcej.
  • Otrzymasz też szansę na przećwiczenie swoich umiejętności w praktyce! Jeśli zechcesz, zostaniesz zaangażowany w przydatne ćwiczenia praktyczne.

Do udziału w szkoleniu serdecznie zachęcamy ambitnych studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych.

Termin kursu: 9-10 grudnia 2022 (zaczynamy w piątek wieczorem i kończymy w sobotę po południu). Sugerujemy rejestrować się do 5 grudnia 2022. Liczba miejsc jest ograniczona!

Więcej informacji o zapisach: https://fb.me/e/3DSsEqG7Q